Sildymas
Sildymas

IR sauna kosmetologijoje

Infraraudonųjų spindulių sauna kosmetologijoje

Senėjimas pasireiškia odos bei organizmo apsauginių funkcijų susilpnėjimu. Amžiniai pokyčiai apima visus odos sluoksnius. Pamatinio odos sluoksnio ląstelės dalijasi visą gyvenimą ir palaipsniui sensta. Kartu mažėja ir jų aktyvumas. Dėl eksfoliacijos (negyvų ląstelių nusilupimo) sulėtėjimo storėja raginis sluoksnis. Senėjimo procesas susijęs su epidermio atsinaujinimo greičio sumažėjimu. Viena iš pagrindinių senėjimo priežasčių yra laisvieji radikalai. Jie skatina kolageno, elastino, hialurono rūgšties sintezės lėtėjimą. Oda nebepajėgia išlaikyti ankstesnio vandens kiekio. Dėl to mažėja odos stangrumas, turgoras, oda nudrimba, atsiranda būdingų raukšlių.

Infraraudonųjų spindulių sauna stimuliuoja intensyvų prakaitavimą, ir per milijoną prakaito liaukų iš mūsų kūno pasišalina šlakai – irimo produktai, o nuo kūno paviršiaus – negyvas viršutinis odos sluoksnis. Staigus kraujagyslių ir limfagyslių išsiplėtimas fiziškai „išspaudžia“ poodines celiulito sankaupas. Dėl to padidėja arterinio kraujo pritekėjimas, pakyla vietinė temperatūra, pagerėja odos ir raumenų tonusas, oda įgauna rausvą sveiką atspalvį, tampa lygi, standi ir elastinga. Organizmas kruopščiai išsivalo iš vidaus bei išorės ir atjaunėja. Dėl ypatingo infraraudonųjų bangų poveikio prakaito liaukoms toksinų pasišalinimo ir odos išsivalymo procesai suintensyvėja.

Infraraudonoji šiluma teigiamai veikia visus odos sluoksnius – epidermį, dermą, hipodermą – stimuliuoja organizmo drenavimo ir valymo mechanizmus, ląstelių atsinaujinimo, imuniteto stiprinimo procesus, normalizuoja medžiagų apykaitą. Gerėja odos ir kraujagyslių tonusas. Dėl giluminio įšilimo didėja veninio kraujo bei limfos nutekėjimas, todėl mažėja edemos ir stazės reiškiniai. Mikrocirkuliacijos aktyvavimo pagrindas yra infraraudonosios šilumos poveikis odai. Infraraudonųjų spindulių sauna aktyvuoja arterinio kraujo pritekėjimą. Infraraudonoji energija, prasiskverbdama pro odą, šalina perteklinius skysčius, toksinus ir šlakus. Didina atsparumą šiuolaikinio gyvenimo streso krūviams.

Infraraudonųjų spindulių saunoje oda ir audiniai gamina specifinius vitaminus ir pigmentus, atkuria prarastas mineralines medžiagas, vitaminus, aminorūgštis. Infraraudonoji energija, veikdama refleksogenines zonas, kuriose gausu vegetacinės inervacijos, turi teigiamos įtakos patologiškai pakitusiems organams. Greitai nuimamas nuovargis ir atstatomas gilus miegas. Išnyksta įvairių rūšių stresai, kas leidžia, įgijus psichologinę pusiausvyrą, grįžti prie sveiko ir harmoningo kūno.

Seansai infraraudonųjų spindulių saunoje padės padailinti siluetą, atsikratyti riebalų pertekliaus ant pilvo ir šlaunų. Taip pat jie atkuria odos stangrumą, stabdo strijų atsiradimą, suteikia odai gražų atspalvį, turi ryškų priešnavikinį efektą.