Sildymas
Sildymas

Sąlygos korektiškam darbui

Šildymo sistemos naudojimo instrukcija

 

Sistemą geriausiai paleisti šiltu metų laiku, pavyzdžiui rudenį, iki šalnų. Tai leis sklandžiai ir komfortiškai „įeiti“ į šildymo sezoną bei išvengti nereikalingų energijos sąnaudų užšalusiam pastatui šildyti.

Prieš paleidžiant sistemą, reikia įjungti Jūsų skyde automatinius jungiklius, kurie atsako už avarinį sistemos išjungimą trumpojo jungimo atveju.

Sieniniame termoreguliatoriuje kiekvienoje patalpoje nustatykite reikalingą temperatūrą.

Svarbu! Šiluminis komfortas, esant infraraudonajam šildymui, pasiekiamas 2-3°C ankščiau, lyginant su tradiciniu šildymu. Taigi, jeigu kasdienė komfortinė temperatūra Jums yra +23°C, tuomet termoreguliatoriuje nustatykite +20°C.

Atminkite, kad temperatūros padidinimas ar sumažinimas vienu Celsijaus laipsniu atitinkamai padidina ar sumažina energijos suvartojimą 5%.

Nejunkite sistemos vasaros metu. Pasiekusi termoreguliatoriuje nustatytą temperatūrą, sistema atsijungs ir neįsijungs tol, kol temperatūra nenusileis 1°C žemiau už nustatytąją.

Neatidarykite langų ir orlaidžių, jeigu Jums karšta, tiesiog sumažinkite temperatūrą termoreguliatoriuje. Sistema palaikys temperatūrą patalpoje 1°C tikslumu.

Sistemos veikimo laikas ir elektros energijos suvartojimas tiesiogiai priklauso nuo lauko oro temperatūros ir šildomo objekto šilumos izoliacijos kokybės.

Jeigu šildymo sistema atitinka eksploatavimo sąlygas ir yra atvira, energijos suvartojimas per šildymo sezoną vidutiniškai gali sudaryti maždaug ~15 W/h vienam kvadratiniam šildomo ploto metrui.

Jeigu šildymo sistema atitinka eksploatavimo sąlygas ir yra atvira, pastato (patalpos) šildymo režimas paprastai pasiekiamas per 4 savaites.

Jeigu šildymo sistema uždengiama dekoru, jis turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • šildytuvus dengiančios dekoratyvinės medžiagos storis – nuo 1 iki 14 mm;
  • atstumas tarp dekoro ir šildymo plėvelės – nuo 10 iki 150 mm;
  • negalima dekoruoti veidrodžiais, stiklu, metalu;
  • oro pagalvė tarp dekoro ir šildytuvų neturi būti ventiliuojama.

Jeigu šildymo sistema atitinka eksploatavimo sąlygas ir yra uždengta, elektros suvartojimas vidutiniškai per šildymo sezoną gali padidėti 5–10 % vienam kvadratiniam šildomo ploto metrui.

Jeigu šildymo sistema atitinka eksploatavimo sąlygas ir yra uždengta, pastato (patalpos) šildymo režimas gali būti pasiektas vėliau nei per 4 savaites.

Saugaus eksploatavimo taisyklės:

Infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelės pajungimą turi atlikti atestuota organizacija ar specialistas.

Gamintojas neatsako už šildymo plėvelės sutrikimus, atsiradusius dėl neatsargių arba tyčinių pirkėjo veiksmų, sukėlusių šildytuvo gedimą.

Šildymo plėvelė nėra skirta naudoti lauke.

Šildymo plėvelės negalima pajungi suvyniotos į ritinį.

Draudžiama pajungti šildymo plėvelę, esant įtampai.

Šildymo plėvelė – tai užbaigtas įrenginys, kurio negalima trumpinti ar ilginti.

Draudžiama pažeisti šildymo plėvelės vientisumą ir keisti jos modifikaciją.

Sistemos gedimo atveju nebandykite remontuoti jos savarankiškai, kreipkitės į atestuotą gamintojo atstovo servisą.