Sildymas
Sildymas

Montavimas, grindys

„Šiltų grindų“ sistema yra skirta papildomam komfortiškam šildymui, todėl jos padengimo plotas turi sutapti su žmogaus veiklos zonomis.

 

1. Grindų paviršiaus paruošimas

Grindų pagrindas turi būti lygus, su pakankama laikomąja galia. Nuo paviršiaus reikia kruopščiai nuvalyti dulkes ir purvą, pašalinti aštrius daiktus.

2. Paviršiaus ploto, ant kurio bus klojamos šiltos grindys, nustatymas

Rekomenduojama uždengti 80% bendro patalpos grindų ploto, paliekant per visą patalpos perimetrą vietos baldams (spintoms, virtuvės baldų komplektui, viryklei ir t. t.).

3. Šiltų grindų šilumos izoliacija

Montuojant PLEN po bet kokia danga, būtina naudoti šilumos izoliaciją – šilumą atspindinčią foliją (Izolon). Izolon storis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Izoliacinė medžiaga klojama ant paviršiaus, kuris bus uždengtas PLEN ir sujungiama lipnia folijos juosta. Paruošus paviršių, tiesiai ant Izolon galima kloti PLEN.

4. PLEN klojimas ant šilumos izoliacijos

Klojant PLEN, pageidautina atsižvelgti į magistralinio kabelio išsidėstymą.

Reikia stengtis, kad laidų prijungimo vietos būtų po grindjuostėmis, turinčiomis kanalus kabeliui, o patį PLEN reikia priklijuoti armuota lipnia juosta prie Izolon, kad PLEN nepasislinktų, klojant viršutinę grindų dangą.

Dėmesio! Montuojant šiltas grindis, PLEN folijos kraštai negali būti užleidžiami vienas ant kito.

5. Termoreguliatoriaus pajungimas

Montuojant šiltas grindis, galima naudoti dviejų rūšių termoreguliatorius: su išoriniu ir integruotu temperatūros jutikliu. Geriausia naudoti termoreguliatorių su išoriniu temperatūros jutikliu, kurį reikia įdėti į gofruotą vamzdį, betonuojant grindis – tai užtikrins tikslesnį temperatūros reguliavimą. Temperatūros jutiklis tvirtinamas ant permatomos PLEN dalies arba tarp PLEN juostų.

Naudojant termoreguliatorių su integruotu jutikliu, temperatūros reguliavimas bus ne toks tikslus. Tokį termoreguliatorių reikės įrengti virš grindų, ne didesniame kaip 300 mm aukštyje.

 

6. Elektrinių šildytuvų jungimo schemos:

1. 5,0–2,5 m ilgio šildytuvų jungimo schema

atsisiųsti (13)

2. 2,0–1,5 m šildytuvų jungimo schema

atsisiųsti (14)

3. 1,0 m šildytuvų jungimo schema

atsisiųsti (16)

115 V įtampos PLEN reikia jungti nuosekliai, o 230 V – lygiagrečiai!

Šiltų grindų konstrukcija su išlyginamuoju betono sluoksniu atrodys štai taip:

atsisiųsti (17)

montavimas grindys